20 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Tesettür Giyimin Vazgeçilmez Parçaları

Modadaki değişim ve gelişmeler, tesettür tercih eden bayanların kıyafetlerini de etkilemektedir. Hem modaya uygun hem de şıklığına koruyarak giyinmek isteyen kapalı bayanların vazgeçilmez, sürekli olarak kullandıkları birkaç parça vardır. Tesettür giyim dikkat edilmesi ve özel gösterilmesi gereken bir giyimdir. Doğru parçalar ile doğru kombinler oluşturmadan şık olmanın imkânı yoktur. Birbirinden farklı ve aynı zamanda birbirlerine uyumlu parçaları bir araya getirerek yapılan tesettür giyim kombinlerinde, hangi giysilerin ve aksesuarların kullanıldığı oldukça önemlidir.

Tesettür Tunik

Tesettür modası denilince akla ilk gelen parçalardan biri kuşkusuz tuniklerdir. Genel olarak bayanların pantolon üzerine giyerek kombinlendiği tunikler, doğru renk ve model seçimleri ile her bayanı şıklığa götürecektir. Özellikle genç tesettürlü bayanların daha çok tercih ettiği tunikler, hem tesettür giyim ile uyumlu hem de spor bir görüntü elde etmenin en etkili parçalarıdır.

Tesettür Pantolon

Tesettür tunik modelleri ile kullanılması oldukça kolay olan pantolon çeşitleri, şık olduğu kadar gün içinde rahat hareket etmeyi de sağlar. Aynı zamanda tesettür giyime özel olarak üretilen tesettür pantolon modelleri, şık gömlek veya bluzlar ile de kullanılarak hoş bir görüntü elde edilebilmektedir.

Tesettür Pardesü

Tesettür kıyafetler perdesüler olmaksızın düşünülemez. Özellikle yaz aylarında oldukça kullanışlı olan tesettür pardesü, ten rengine ve giyilen tarza uygun olarak seçildiğinde oldukça şık durmaktadır. Tesettür pantolon ve tesettür tunik ile kombin yapılmış olan bir görüntü, bu kombine uygun tarz ve renkteki tesettür pardesü ile tamamlanabilir. Daha çok bahar ve yaz ayları için uygun ferace modelleri de vazgeçilmez parçalar arasındadır.

Tesettür Etek

Özellikle orta yaş ve üstü bayanların tercih etmiş olduğu tesettür etek modelleri tesettürlü bayanların dolaplarında olmazsa olmaz parçalardandır. Her tarza ve her yaşa hitap edecek seçeneklerin bulunması, tesettür etek modellerinin tesettür giyimde en çok tercih edelin parçalar arasında yer almasına sebep olmaktadır.

Tesettür Abiye

Tesettürlü bayanların en fazla özen gösterdikleri kıyafetler ise abiyelerdir. Tesettür abiye tercih ederken, hem modern hem de şık bir görüntü elde edilebilecek modeller seçilmelidir. Ağır ve gösterişli tesettür abiye kıyafetleri yerine, şık ferace modelleri ile de düğün gibi davetlere katılınabilir. Her renkte, her tarza uygun olarak bulunabilecek ferace modelleri ve tesettür pardesü modelleri ile de özel günlerde şıklığı ve modayı yakalamak mümkün.
Kaynak : http://www.markatesettur.com/

Moda Kategorisine Son Eklenen Haberler

Onewaywomen Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü